Akamai (7.x-3.0-alpha2) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Paths
de: Pfade

en: hours
de: Stunden

en: Database
de: Datenbank

en: Domain
de: Domäne

en: Last checked
de: Zuletzt überprüft

en: seconds
de: Sekunden

en: Production
de: Produktion

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: API Credentials
de: API-Legitimation

en: @interval ago
de: vor @interval

en: Network
de: Netzwerk

en: Access token
de: Zugriffs-Token

en: Client secret
de: Client-Geheimnis
