Alter Ego (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: Go
it: Vai

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Teaser
it: Anteprima

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: @user's picture
it: Ritratto di @user

en: Pattern for all @node_type paths
it: Schema per tutti i percorsi @node_type

en: Offset
it: Scostamento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Operations links
it: Link operativi

en: Full content
it: Contenuto completo

en: language neutral
it: lingua neutra

en: Pattern for all @language @node_type paths
it: Schema per tutti i percorsi @language @node_type

en: Update URL alias
it: Aggiorna alias URL

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
it[0]: Aggiornato alias URL per 1 termine.
it[1]: Aggiornati alias URL per @count termini.

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
it: Schema percorsi predefiniti (viene applicato ai tipi di contenuto sottostanti senza schemi)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
it: Schema percorsi default per @node_type (applicato a tutti i contenuti del tipo @node_type sottostanti senza schema)

en: Master
it: Principale
