Amazon Product Advertisement API (7.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Value
ar: القيمة

en: Author
ar: المؤلف

en: more
ar: المزيد

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Test
ar: الاختبار

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Artist
ar: المؤلف

en: Page
ar: الصفحة

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Custom
ar: مخصص

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Japan
ar: اليابان

en: Germany
ar: ألمانيا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Canada
ar: كندا

en: China
ar: الصين

en: France
ar: فرنسا

en: Italy
ar: إيطاليا

en: United Kingdom
ar: المملكة المتحدة

en: United States
ar: الولايات المتحدة الأمريكية

en: minutes
ar: دقائق

en: Result
ar: نتيجة

en: Features
ar: الخصائص

en: Apply
ar: تطبيق

en: empty
ar: فارغ

en: Offset
ar: الإزاحة

en: contains
ar: يحتوي على

en: Case sensitive
ar: حساس لحالة الأحرف

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
