Amazon Product Advertisement API (7.x-2.0-beta2) - en to lt translation catalogue (55 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Image size
lt: Vaizdo dydis

en: Value
lt: Reikšmė

en: Author
lt: Autorius

en: more
lt: daugiau

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Test
lt: Testas

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Default
lt: Numatytasis

en: Small
lt: Mažas

en: Large
lt: Didelis

en: Artist
lt: Atlikėjas

en: Reviews
lt: Apžvalgos

en: Page
lt: Puslapis

en: Inline
lt: Eilutėje

en: Custom
lt: Savitas

en: Locale
lt: Lokalė

en: Contains
lt: Turi

en: Does not contain
lt: Nesudaro/neturi

en: Is less than
lt: Yra mažiau nei

en: Is equal to
lt: Yra lygus

en: Is greater than
lt: Yra daugiau nei

en: Is not equal to
lt: Yra nelygus

en: Thumbnail
lt: Miniatūra

en: Medium
lt: Vidutinis

en: Details
lt: Išsamiai

en: Price
lt: Kaina

en: Japan
lt: Japonija

en: Checkout
lt: Pirkti

en: Germany
lt: Vokietija

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Canada
lt: Kanada

en: China
lt: Kinija

en: France
lt: Prancūzija

en: Italy
lt: Italija

en: Spain
lt: Ispanija

en: United Kingdom
lt: Jungtinė karalystė

en: United States
lt: Jungtinės Amerikos Valstijos

en: minutes
lt: minutės

en: Result
lt: Rezultatas

en: Features
lt: Savybės

en: Limit
lt: Limitas

en: Style
lt: Stilius

en: Cart
lt: Krepšelis

en: Storage
lt: Saugykla

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Search Index
lt: Paieškos Indeksas

en: contains
lt: turi

en: Case sensitive
lt: Skirti didžiąsias ir mažąsias raides

en: Rating
lt: Reitingas

en: Display format
lt: Rodymo formatas

en: Starts with
lt: Prasideda su

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -
