Amazon Product Advertisement API (7.x-2.0) - en to nl translation catalogue (69 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Image size
nl: Grootte van de afbeelding

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: more
nl: meer

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Artist
nl: Artiest

en: Reviews
nl: Inspecties

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Is less than
nl: Is kleiner dan

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is greater than
nl: Is groter dan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: Gallery
nl: Album

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Price
nl: Prijs

en: Desc
nl: Aflopend

en: Manufacturer
nl: Fabrikant

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Germany
nl: Duitsland

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: France
nl: Frankrijk

en: Italy
nl: Italië

en: Spain
nl: Spanje

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: minutes
nl: minuten

en: Result
nl: Resultaat

en: Limit
nl: Limiet

en: Style
nl: Stijl

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Storage
nl: Opslag

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Search Index
nl: Zoekindex

en: empty
nl: leeg

en: contains
nl: bevat

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: List Price
nl: Catalogusprijs

en: Rating
nl: Waardering

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: Creator
nl: Maker

en: No link
nl: Geen link

en: Starts with
nl: Begint met

en: Thumbnail image
nl: Miniatuurafbeelding

en: Is empty (NULL)
nl: Is leeg (NULL)

en: Is not empty (NULL)
nl: Is niet leeg (NULL)

en: not empty
nl: niet leeg

en: Ends with
nl: Eindigt met

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: Contains any word
nl: Bevat een van de woorden

en: has word
nl: bevat het woord

en: Contains all words
nl: Bevat alle woorden

en: has all
nl: bevat alle

en: begins
nl: begint

en: ends
nl: eindigt

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Director
nl: Bestuurder

en: Actor
nl: Acteur

en: Asc
nl: Oplopend
