Accelerated Mobile Pages (AMP) (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: File
hi: फ़ाइल

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Width
hi: चौड़ाई

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hi: @site वर्तमान मे निर्माणधीन है। हम जल्द ही लौटेंगे। आपके धैर्य के लिए धन्यवाद।

en: Page not found
hi: पृष्ठ नहीं मिला

en: About
hi: के बारे में

en: Site under maintenance
hi: साइट रखरखाव के तहत ।

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

en: The requested page "@path" could not be found.
hi: अनुरोधित पृष्ठ "@path" पाया नहीं गया.
