AntiSpam (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: content
it: contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Comments
it: Commenti

en: view
it: mostra

en: Overview
it: Panoramica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Number of blocks
it: Numero di blocchi

en: Image
it: Immagine

en: none
it: nessuno

en: never
it: mai

en: Text
it: Testo

en: Statistics
it: Statistiche

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Date format
it: Formato data

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Never
it: Mai

en: Published
it: Pubblicato

en: %time ago
it: %time fa

en: Nodes
it: Nodi

en: Anonymous
it: Anonimo

en: comments
it: commenti

en: published
it: pubblicato

en: Moderate
it: Moderato

en: comment
it: commento

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: administer nodes
it: amministra nodi

en: administer comments
it: amministra commenti

en: Delete comments
it: Elimina commenti

en: Last changed
it: Ultima modifica

en: not published
it: non pubblicato

en: by
it: da

en: The comments have been deleted.
it: I commenti sono stati eliminati.

en: Published comments
it: Commenti pubblicati

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
it: Il tuo commento è stato accodato per essere moderato dagli amministratori del sito e verrà pubblicato dopo l'approvazione.

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Not present
it: Non presente
