AntiSpam (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: Overview
fa: مرورکلی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Image
fa: تصویر

en: none
fa: هیچ

en: never
fa: هرگز

en: Text
fa: متن

en: Statistics
fa: آمار

en: Access denied
fa: دسترسی مجاز نیست

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Drupal
fa: دروپال

en: Never
fa: هیچوقت

en: Published
fa: منتشر شده

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: 1 year
fa: یک سال

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: comments
fa: دیدگاه‌ها

en: published
fa: منتشرشده

en: Moderate
fa: مدیریت

en: comment
fa: دیدگاه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: administer nodes
fa: مدیریت گره‌ها

en: administer comments
fa: مدیریت دیدگاه‌ها

en: Delete comments
fa: حذف دیدگاه‌ها

en: Last changed
fa: آخرین تغییر

en: not published
fa: منتشر نشده

en: by
fa: توسط

en: The comments have been deleted.
fa: دیدگاه‌ها حذف شد.

en: Published comments
fa: دیدگاه‌های منتشر شده

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
fa: دیدگاه شما در صف نظارت مدیران سایت قرار گرفت و پس از تایید منتشر می‌شود.

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار
