Apache Solr Search (7.x-1.0-beta12) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Configure
ar: ضبط

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: File name
ar: اسم الملف

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Ignore
ar: تجاهل

en: Clone
ar: استنساخ

en: Filters
ar: المرشحات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Path alias
ar: مسار بديل

en: Read only
ar: للقراءة فقط

en: Index
ar: الفهرس

en: 1 comment | @count comments
ar[0]: تعليق واحد
ar[1]: لا تعليقات
ar[2]: تعليقان
ar[3]: @count تعليقات
ar[4]: @count تعليقا
ar[5]: @count تعليق

en: Configuration file
ar: ملف الإعدادات

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Number of items to index per cron run
ar: عدد العناصر التي ستتم فهرستها خلال كل عمل لمجدول الأعمال (كرون)
