Apache Solr Search (7.x-1.0-beta14) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: Path
ro: Cale

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Configure
ro: Configurează

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Configuration
ro: Configurație

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Clone
ro: Clonare

en: Filters
ro: Filtre

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Modified
ro: Modificat

en: Block name
ro: Numele blocului

en: Path alias
ro: Alias cale

en: Read only
ro: Numai citire

en: 1 comment | @count comments
ro[0]: 1 comentariu
ro[1]: @count comentarii
ro[2]: @count de comentarii

en: Delete page
ro: Șterge pagina

en: Configuration file
ro: Fişier configuraţie

en: Search index
ro: Index căutare

en: Post date
ro: Data postării

en: Number of items to index per cron run
ro: Numărul de articole de indexat la fiecare activitate cron

en: Author name
ro: Nume autor

en: Configuration files
ro: Fișiere de configurare

en: Add search page
ro: Adaugă o pagină de căutare

en: Provide description
ro: Furnizează descriere
