Apache Solr Search (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (69 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: Search
ru: Поиск

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Relevancy
ru: Релевантность

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: Path
ru: Путь

en: Content Types
ru: Типы содержимого

en: Content type
ru: Тип материала

en: Configure
ru: Настроить

en: Sticky at top of lists
ru: Закреплять вверху списков

en: File name
ru: Имя файла

en: Field name
ru: Имя поля

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: Clone
ru: Клонировать

en: Filters
ru: Фильтры

en: Remaining
ru: Оставшиеся

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Modified
ru: Изменено

en: Reindex
ru: Переиндексировать

en: Limit
ru: Предел

en: Block name
ru: Название блока

en: Revert
ru: Вернуть

en: Path alias
ru: Синоним пути

en: Your settings have been saved.
ru: Ваши настройки были сохранены.

en: Facets
ru: Фасеты

en: Indexing
ru: Индексация

en: Read only
ru: Только чтение

en: Index
ru: Индекс

en: 1 comment | @count comments
ru[0]: @count комментарий
ru[1]: @count комментария
ru[2]: @count[2] комментариев

en: Delete page
ru: Удалить страницу

en: Results per page
ru: Результатов на странице

en: Advanced configuration
ru: Расширенные настройки

en: Configuration file
ru: Файл настроек

en: Search index
ru: Поисковый индекс

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Number of items to index per cron run
ru: Количество пунктов, индексируемых за один запуск cron

en: Author name
ru: Имя автора

en: Minimum word length
ru: Минимальная длина слова

en: Retain current filters
ru: Сохранить текущие фильтры

en: Did you mean
ru: Возможно, имелось ввиду

en: Custom filters
ru: Пользовательские фильтры

en: Configuration files
ru: Конфигурационные файлы

en: Add search page
ru: Добавить страницу поиска

en: Provide description
ru: Предоставить описание

en: Search Toolkit
ru: Инструментарий поиска

en: 1 item
ru: @count элемент
