Apache Solr Search (7.x-1.0-unstable1) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Path
he: מיקום

en: Teaser
he: תקציר

en: type
he: סוג

en: Host
he: שם שרת

en: Comment
he: תגובה

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Field name
he: שם שדה

en: Count
he: כמות

en: Ignore
he: התעלמות

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Filters
he: מסננים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Port
he: פורט

en: settings page
he: דף הגדרות

en: Search fields
he: שדןת חיפוש

en: Block name
he: שם הבלוק

en: Path alias
he: כינוי נתיב

en: Enabled filters
he: פילטרים שהופעלו

en: The primary identifier for a node.
he: המזהה הראשי עבור פריט תוכן.

en: Read only
he: לקריאה בלבד

en: Test connection
he: בדוק את החיבור

en: is
he: הוא

en: 1 comment | @count comments
he[0]: תגובה אחת
he[1]: @count תגובות

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: types
he: סוגים

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Numeric
he: מספרי

en: Number of items to index per cron run
he: פריטים לאינדוקס בכל הפעלת cron

en: There is currently no content classified with this term.
he: אין כרגע תוכן מסווג עם המונח הזה.
