Apache Solr Search (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (60 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Relevancy
it: Rilevanza

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Path
it: Percorso

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Configure
it: Configura

en: Error
it: Errore

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: File name
it: Nome del file

en: Field name
it: Nome del campo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Ignore
it: Ignora

en: Save and edit
it: Salva e modifica

en: Clone
it: Clona

en: Filters
it: Filtri

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: Modified
it: Modificato

en: Limit
it: Limite

en: Block name
it: Nome del blocco

en: Revert
it: Ripristina

en: Path alias
it: Alias di percorso

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Read only
it: Sola lettura

en: Index
it: Indice

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Configuration file
it: File di configurazione

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Number of items to index per cron run
it: Numero di elementi da indicizzare per ogni esecuzione di cron

en: Indexed
it: Indicizzato

en: Author name
it: Nome dell'autore

en: Configuration files
it: File di configurazione

en: Add search page
it: Aggiungi pagina di ricerca

en: Provide description
it: Fornisci una descrizione
