Apache Solr Search (7.x-1.7) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Book
fa: کتاب

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Error
fa: خطا

en: Year
fa: سال

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: File name
fa: نام فایل

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Save and edit
fa: ذخیره و ویرایش

en: Clone
fa: تکرار

en: Filters
fa: فیلترها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Limit
fa: محدوده

en: Block name
fa: نام بلوک

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Revert
fa: بازگشت

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Read only
fa: فقط خواندنی

en: Index
fa: شاخص

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: Configuration file
fa: فایل پیکربندی

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Number of items to index per cron run
fa: تعداد آیتم‌هایی که در هر اجرای کرون فهرست می‌شوند

en: The block has been deleted.
fa: بلوک حذف شد.
