Apachesolr AngularJS Search (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Search
ar: بحث

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Selected
ar: محدد

en: here
ar: هنا

en: Choices
ar: الخيارات

en: Query
ar: استفسار

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Uri
ar: عنوان الUri
