Apachesolr AngularJS Search (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Success
fa: موفقیت

en: here
fa: اینجا

en: Choices
fa: انتخاب‌ها

en: Query
fa: پرس و جو

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Uri
fa: آدرس

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت
