Apachesolr AngularJS Search (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Search
ro: Căutare

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Selected
ro: Selectat

en: Success
ro: Succes

en: here
ro: aici

en: Choices
ro: Alegeri

en: Query
ro: Interogare

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: Temporary
ro: Temporar

en: Delete Link
ro: Legătură de ștergere
