API (7.x-1.14) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Project type
hi: परियोजना प्रकार

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Go
hi: चले जाओ

en: Overview
hi: समीक्षा

en: File
hi: फ़ाइल

en: Search
hi: खोज

en: Hierarchy
hi: अनुक्रम

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Files
hi: दस्तावेज

en: File name
hi: फ़ाइल का नाम

en: Code
hi: कोड

en: Members
hi: सदस्य

en: reset
hi: रीसेट करें

en: Topics
hi: विषय

en: Topic
hi: विषय

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें

en: Identifier
hi: पहचान

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Interface
hi: इंटरफ़ेस

en: Reference type
hi: संदर्भ प्रकार
