API (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Development
ru: Разработка

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Comments
ru: Комментарии

en: Project type
ru: Тип проекта

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: Go
ru: Пуск

en: Overview
ru: Обзор

en: File
ru: Файл

en: Search
ru: Поиск

en: Hierarchy
ru: Иерархия

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Summary
ru: Сводка

en: Files
ru: Файлы

en: File name
ru: Имя файла

en: Code
ru: Код

en: Members
ru: Участники

en: reset
ru: сбросить

en: Class
ru: Класс

en: Property
ru: Свойство

en: Function
ru: Функция

en: update
ru: обновить

en: Constants
ru: Константы

en: Topics
ru: Темы

en: Constant
ru: Константа

en: Parameters
ru: Параметры

en: Return value
ru: Возвращаемое значение

en: Related topics
ru: Связанные темы

en: Generates and displays API documentation pages.
ru: Генерирует и отображает страницы документации по API.

en: Project name
ru: Имя проекта

en: See also
ru: См. также

en: Comment settings
ru: Настройки комментариев

en: API documentation
ru: Документация по API

en: Global
ru: Глобальный

en: Classes
ru: Классы

en: Directories
ru: Папки

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: All comments
ru: Все комментарии

en: Namespace
ru: Пространство имён

en: Class ID
ru: ID класса

en: No link
ru: Ссылки нет

en: Queue
ru: Очередь

en: Interface
ru: Интерфейс

en: Globals
ru: Глобальные переменные

en: Object type
ru: Тип объекта

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ru: <a href="@login">Войдите</a> или <a href="@register">зарегистрируйтесь</a>, чтобы отправлять комментарии

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ru: <a href="@login">Войдите</a>, чтобы оставлять комментарии

en: Save project
ru: Сохранить проект

en: Edit project
ru: Редактировать проект

en: Interfaces
ru: Интерфейсы

en: Wrapper class
ru: Класс обёртки

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ru: Класс обертки списка.

en: List class
ru: Класс списка

en: The class to provide on the list element itself.
ru: Класс, предоставляемый непосредственно самому элементу списка.

en: Reference type
ru: Тип связи
