API (7.x-1.9) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Development
da: Udvikling

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Comments
da: Kommentarer

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Go
da: Skift

en: Overview
da: Overblik

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Hierarchy
da: Hierarki

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Summary
da: Resumé

en: Files
da: Filer

en: File name
da: Filnavn

en: Code
da: Kode

en: Members
da: Medlemmer

en: reset
da: gendan

en: Class
da: Klasse

en: Property
da: Egenskab

en: Function
da: Funktion

en: update
da: opdatér

en: Constants
da: Konstanter

en: Topics
da: Emner

en: Constant
da: Konstant

en: Parameters
da: Parametre

en: Return value
da: Returværdi

en: Project name
da: Projektnavn

en: Comment settings
da: Kommentarer

en: Classes
da: Klasser

en: Abstract
da: Resume

en: Directories
da: Mapper

en: Identifier
da: Identifikator

en: All comments
da: Alle kommentarer

en: Class ID
da: Klasse ID

en: No link
da: Intet link

en: Queue
da: Kø

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Interface
da: Grænseflade

en: Reference name
da: Referencenavn

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
da: <a href="@login">Log ind</a> eller <a href="@register">opret en konto</a> for at skrive kommentarer

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
da: <a href="@login">Log ind</a> for at skrive kommentarer

en: Save project
da: Gem projekt

en: Edit project
da: Redigér projekt

en: Interfaces
da: Grænseflader

en: Wrapper class
da: Wrapper-klasse

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
da: Klasse (class) der skal bruges til at omgive listen.

en: List class
da: Listeklasse

en: The class to provide on the list element itself.
da: Klasse (class) der skal bruges på selve listeelementet.

en: Reference type
da: Referencetype
