Apple News (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: enabled
fa: فعال

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: yes
fa: بله

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Field
fa: فیلد

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Large
fa: بزرگ

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Audio
fa: صوتی

en: never
fa: هرگز

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Component
fa: جزء

en: User
fa: کاربر

en: no
fa: خیر

en: Node
fa: محتوا

en: Logo
fa: آرم

en: Module
fa: ماژول

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Gallery
fa: گالری

en: Heading
fa: عنوان

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Width
fa: عرض

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Color
fa: رنگ

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Source
fa: منبع

en: Alignment
fa: تراز

en: Entity
fa: عنصر

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Style
fa: سبک

en: Standard
fa: استاندارد

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Any
fa: هر

en: Bundle
fa: بسته

en: Post date
fa: تاریخ مطلب
