Apple News (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (76 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enabled
he: פעיל

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: yes
he: סוגים

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Download
he: הורדה

en: File
he: קובץ

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: edit
he: עריכה

en: Export
he: יצוא

en: Back
he: אחורה

en: Field
he: שדה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Large
he: גדול

en: Format
he: פורמט

en: Audio
he: אודיו

en: never
he: אף פעם

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: User
he: משתמש

en: no
he: לא

en: Node
he: פריט תוכן

en: Logo
he: לוגו

en: Module
he: מודול

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Gallery
he: גלריה

en: Heading
he: כותרת

en: Items
he: פריטים

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Advanced
he: מתקדם

en: Width
he: רוחב

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: preview
he: תצוגה מקדימה

en: Color
he: צבע

en: Banner
he: באנר

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Source
he: מקור

en: Alignment
he: יישור

en: Entity
he: יישות

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Style
he: סגנון

en: Standard
he: רגיל

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Select...
he: נא לבחור...

en: Photo
he: תמונה

en: Any
he: הכל

en: Markdown
he: הוזלה

en: Bundle
he: חבילה

en: Post date
he: תאריך פירסום
