Apple News (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: yes
sv: ja

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Download
sv: Ladda ned

en: File
sv: Fil

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Quote
sv: Citera

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: Export
sv: Exportera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Field
sv: Fält

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Large
sv: Stor

en: Audio
sv: Ljud

en: never
sv: aldrig

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Component
sv: Komponent

en: Components
sv: Komponenter

en: User
sv: Användare

en: no
sv: nej

en: Node
sv: Nod

en: Logo
sv: Logotyp

en: Module
sv: Modul

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Published
sv: Publicerad

en: Gallery
sv: Galleri

en: Heading
sv: Rubrik

en: Items
sv: Poster

en: Nodes
sv: Noder

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Color
sv: Färg

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Source
sv: Källa

en: Alignment
sv: Placering

en: Entity
sv: Objekt

en: Caption
sv: Bildtext

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: channel
sv: kanal

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: Select...
sv: Välj...

en: Photo
sv: Foto

en: Channels
sv: Kanaler

en: Any
sv: Alla

en: Portrait
sv: Stående

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Credentials
sv: Referenser

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Video URL
sv: URL för video

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Administrative Title
sv: Administrativ titel

en: API Secret Key
sv: Hemlig nyckel för API
