Apple News (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (97 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: yes
hu: igen

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Download
hu: Letölt

en: File
hu: Fájl

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Delete configuration
hu: Beállítások törlése

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Export
hu: Exportálás

en: Back
hu: Vissza

en: Field
hu: Mező

en: Preview
hu: Előnézet

en: Background Image
hu: Háttérkép

en: Large
hu: Nagy

en: Format
hu: Formátum

en: Audio
hu: Hanganyag

en: never
hu: soha

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Component
hu: Összetevő

en: Components
hu: Összetevők

en: User
hu: Felhasználó

en: no
hu: nem

en: Node
hu: Tartalom

en: Logo
hu: Logó

en: Module
hu: Modul

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Published
hu: Közzétéve

en: Gallery
hu: Galéria

en: Heading
hu: Főcím

en: Items
hu: Tételek

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Width
hu: Szélesség

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: preview
hu: előnézet

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Color
hu: Szín

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Source
hu: Forrás

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Entity
hu: Entitás

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Style
hu: Stílus

en: channel
hu: csatorna

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Standard
hu: Általános

en: Not published
hu: Rejtett

en: Excerpt
hu: Szemelvény

en: Photo
hu: Fénykép

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Channels
hu: Csatornák

en: Any
hu: Bármelyik

en: - none -
hu: - nincs -

en: Portrait
hu: Álló

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Music
hu: Zene

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Gradient
hu: Színátmenet

en: Date Published
hu: Kiadás dátuma

en: Medium Rectangle
hu: Közepes téglalap

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: configured
hu: beállítva

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Add new component
hu: Új összetevő hozzáadása

en: Administrative Title
hu: Adminisztratív név

en: Exports
hu: Exportál
