Apple News (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: yes
nl: ja

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Delete configuration
nl: Instelling verwijderen

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: Back
nl: Terug

en: Field
nl: Veld

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Large
nl: Groot

en: Format
nl: Opmaak

en: never
nl: nooit

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Component
nl: Besturingselement

en: Components
nl: Componenten

en: User
nl: Gebruiker

en: no
nl: nee

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Gallery
nl: Album

en: Heading
nl: Koptekst

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: Date Modified
nl: Datum Aangepast

en: Width
nl: Breedte

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: preview
nl: voorbeeldweergave

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Color
nl: Kleur

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Source
nl: Bron

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Entity
nl: Entiteit

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Style
nl: Stijl

en: channel
nl: kanaal

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Standard
nl: Standaard

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Select...
nl: Selecteer...

en: Photo
nl: Foto

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Channels
nl: Kanalen

en: Any
nl: Elke

en: Intro
nl: Introductie

en: - none -
nl: - geen -

en: Portrait
nl: Portret

en: Bundle
nl: Bundel

en: Credentials
nl: Referenties

en: Music
nl: Muziek

en: Post date
nl: Datum van inzending

en: Gradient
nl: Verloop

en: Date Published
nl: Publicatiedatum

en: configured
nl: ingesteld

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: Administrative Title
nl: Administratieve titel
