Apple News (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (66 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enabled
ro: activat

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Back
ro: Înapoi

en: Field
ro: Câmp

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Large
ro: Mare

en: never
ro: nicioadă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Component
ro: Componentă

en: User
ro: Utilizator

en: no
ro: nu

en: Node
ro: Nod

en: Logo
ro: Siglă

en: Module
ro: Modul

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Items
ro: Articole

en: Nodes
ro: Noduri

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: preview
ro: previzualizare

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Color
ro: Culoare

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Source
ro: Sursă

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Entity
ro: Entitate

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Style
ro: Stil

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Any
ro: Orice

en: Bundle
ro: Pachet

en: Post date
ro: Data postării
