Apply for role (7.x-1.0-beta9) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Message
fa: پیغام

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Role
fa: نقش

en: Deny
fa: رد کردن

en: Users
fa: کاربران

en: Optional
fa: اختیاری

en: Approved
fa: تایید شده

en: Pending
fa: معلق

en: User management
fa: مدیریت کاربران

en: users
fa: کاربران

en: Apply
fa: تایید

en: About
fa: درباره

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Unknown status
fa: وضعیت ناشناخته

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Link this field to its user
fa: این فیلد را به کاربر خودش پیوند بده

en: No role
fa: بدون نقش

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Filter the view to the currently logged in user.
fa: فیلتر نمودن نما به کاربر وارد شده فعلی.

en: Roles that a user belongs to.
fa: نقش‌هایی که یک کاربر به آنها تعلق دارد.

en: The name of the role.
fa: نام نقش

en: The role ID of the role.
fa: شناسه نقش

en: Approve link
fa: پیوند تایید
