Apply for role (7.x-1.0-beta8) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: approve
nl: goedkeuren

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: deny
nl: weigeren

en: more
nl: meer

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Message
nl: Bericht

en: Required
nl: Verplicht

en: Name
nl: Naam

en: Update
nl: Bijwerken

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Roles
nl: Rollen

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Desc
nl: Aflopend

en: The name of the user.
nl: De naam van de gebruiker.

en: Role
nl: Rol

en: Deny
nl: Weigeren

en: Users
nl: Gebruikers

en: Optional
nl: Optioneel

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Pending
nl: In afwachting

en: User management
nl: Gebruikersbeheer

en: Denied
nl: Afgewezen

en: Removed
nl: Verwijderd

en: users
nl: gebruikers

en: Processed
nl: Verwerkt

en: Apply
nl: Toepassen

en: About
nl: Over

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Unknown status
nl: Status onbekend

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: Link this field to its user
nl: Dit veld aan de bijbehorende gebruiker koppelen

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: No role
nl: Geen rol

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Filter the view to the currently logged in user.
nl: Filter het overzicht voor de gebruiker die op dit moment is ingelogd.

en: Roles that a user belongs to.
nl: Aan een gebruiker toegekende rollen.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: The name of the role.
nl: De naam van de rol.

en: The role ID of the role.
nl: De rol-ID van de rol.

en: Sort By
nl: Sorteer op

en: Asc
nl: Oplopend

en: Approve link
nl: Link voor goedkeuren
