Apply for role (7.x-1.0-beta8) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: approve
ro: aprobă

en: Approve
ro: Aprobă

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: deny
ro: blochează

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Required
ro: Necesar

en: Name
ro: Nume

en: Update
ro: Actualizare

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Roles
ro: Roluri

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Desc
ro: Descendent

en: Role
ro: Rol

en: Deny
ro: Interzice

en: Users
ro: Utilizatori

en: Optional
ro: Opţional

en: Defaults
ro: Implicite

en: Approved
ro: Aprobat

en: Pending
ro: În așteptare

en: User management
ro: Gestiune utilizator

en: Removed
ro: Eliminat

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Link this field to its user
ro: Legați acest câmp la utilizatorul său

en: No role
ro: Nici un rol

en: Filter the view to the currently logged in user.
ro: Filtrează views-ul la utilizatorul conectat în prezent.

en: Roles that a user belongs to.
ro: Roluri asociate utilizatorului.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The name of the role.
ro: Numele rolului.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Approve link
ro: Legătură aprobare
