Apply for role (7.x-2.0-alpha2) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: E-mail
id: Email

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Subject
id: Judul

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Message
id: Pesan

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Roles
id: Peran

en: Role ID
id: ID peran

en: Role
id: Peran

en: Deny
id: Tolak

en: Users
id: Pengguna

en: Optional
id: Pilihan

en: Approved
id: Disetujui

en: Pending
id: Tertunda

en: User management
id: Pengelolaan anggota

en: users
id: pengguna

en: Apply
id: Terapkan

en: About
id: Tentang

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Current user
id: Anggota sekarang

en: Link this field to its user
id: Tautkan field ini ke penggunannya

en: This will override any other link you have set.
id: Ini akan membatalkan tautan lain yang telah Anda tetapkan.

en: No role
id: Tanpa pemeran

en: Filter the view to the currently logged in user.
id: Menyaring view ke pengguna yang sekarang login.

en: Roles that a user belongs to.
id: Peran yang dimiliki pengguna.

en: The name of the role.
id: Nama perannya.
