Archibald (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (139 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: content
da: indhold

en: Development
da: Udvikling

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: optional
da: valgfri

en: required
da: obligatorisk

en: Comments
da: Kommentarer

en: not verified
da: ikke efterprøvet

en: Cost
da: Omkostning

en: unknown
da: ukendt

en: error
da: fejl

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: all
da: alle

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: No log messages available.
da: Ingen logbeskeder til rådighed.

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Field
da: Felt

en: Changes
da: Ændringer

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Catalog
da: Katalog

en: Icon
da: Ikon

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Components
da: Komponenter

en: User
da: Bruger

en: Error
da: Fejl

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Update options
da: Opdatering

en: hours
da: timer

en: days
da: dage

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: General information
da: Generel information

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Revisions
da: Versioner

en: Success
da: Succes

en: configure
da: indstil

en: Address
da: Adresse

en: Other
da: Anden

en: Color
da: Farve

en: Role
da: Rolle

en: Ignore
da: Ignorér

en: reset
da: gendan

en: Class
da: Klasse

en: E-Mail
da: E-mail

en: Close
da: Luk

en: City
da: By

en: The configuration has been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: seconds
da: sekunder

en: minutes
da: minutter

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Search results
da: Søgeresultater

en: month
da: måned

en: year
da: år

en: Current status
da: Aktuel status

en: from
da: fra

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: details
da: detaljer

en: image
da: billede

en: Connection timeout
da: Forbindelses-timeout

en: Delete comments
da: Slet kommentarer

en: Published comments
da: Udgivne kommentarer

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Live
da: Eksisterende

en: Select
da: Vælg

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Plugins
da: Udvidelsesmoduler

en: Publish
da: Udgiv

en: Canceled
da: Annulleret

en: No comments available.
da: Der er ingen kommentarer at vise.

en: Organization
da: Organisation

en: Entry
da: Tilmelding

en: Context
da: Kontekst

en: Identifier
da: Identifikator

en: Local
da: Lokal

en: deleted
da: slettet

en: Translate
da: Oversæt

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Post new comment
da: Indsend kommentar

en: Preview image
da: Eksempelbillede

en: Creator
da: Skaber

en: Relations
da: Relationer

en: translate
da: oversæt

en: Difficulty
da: Sværhedsgrad

en: In progress
da: I gang

en: Contributors
da: Bidragydere

en: Publish the selected comments
da: Udgiv de valgte kommentarer

en: Unpublish the selected comments
da: Skjul de valgte kommentarer

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
da: Ønsker du at slette kommentarerne og alle deres svar?

en: Posted in
da: Indsendt til

en: Download file
da: Download fil

en: File upload
da: Fil upload

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Delete the selected comments
da: Slet de valgte kommentarer

en: Search form
da: Søgefelt

en: at
da: ved

en: Result biasing
da: Resultatvægtning

en: Progress
da: Fremdrift

en: No comments available
da: Ingen tilgængelige kommentarer

en: Edit Account
da: Redigér konto

en: Select one or more comments to perform the update on.
da: Vælg venligst en eller flere kommentarer til opdatering.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
da: Der er ingen kommentarer at slette, eller du har valgt en kommentar, der allerede er blevet slettet af en anden administrator.

en: Deleted @count comments.
da: Slettede @count kommentarer.

en: Unapproved comments (@count)
da: Ikke-godkendte kommentarer (@count)

en: Unapproved comments
da: Ikke-godkendte kommentarer

en: Contributor
da: Bidragyder

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
da[0]: Slettede 1 kommentar.
da[1]: Slettede @count kommentarer.

en: Field: @field
da: Felt: @field

en: Translation for @language
da: Oversættelse til @language
