Archibald (7.x-2.0) - en to he translation catalogue (126 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Comments
he: תגובות

en: not verified
he: לא נבדק

en: Cost
he: עלות

en: unknown
he: אחר

en: error
he: שגיאות

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: all
he: הכל

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Field
he: שדה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Catalog
he: קטלוג

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Text
he: טקסט

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Components
he: רכיבים

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: days
he: ימים

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Logo
he: לוגו

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Location
he: מיקום

en: Revisions
he: גרסאות

en: Term
he: סיווג

en: Success
he: הצלחה

en: configure
he: הגדרות

en: Address
he: כתובת

en: Other
he: אחר

en: Color
he: צבע

en: Role
he: תפקיד

en: Ignore
he: התעלמות

en: reset
he: אתחול

en: Close
he: סגירה

en: City
he: עיר

en: Port
he: פורט

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: month
he: חודש

en: year
he: שנה

en: Entity
he: יישות

en: Current status
he: סטטוס נוכחי

en: Not published
he: לא מפורסם

en: details
he: פרטים

en: image
he: תמונה

en: Delete comments
he: מחיקת תגובות

en: Published comments
he: תגובות שפורסמו

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: Live
he: חי

en: Select
he: בחר

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Plugins
he: פלאגינים

en: Publish
he: פרסם

en: Canceled
he: בוטל

en: No comments available.
he: אין תגובות זמינות.

en: Organization
he: ארגון

en: Entry
he: פרסום

en: Context
he: הקשר

en: Identifier
he: מזהה

en: Local
he: מקומי

en: Translate
he: תרגום

en: Rating
he: דירוג

en: Post new comment
he: פרסום תגובה חדשה

en: Preview image
he: תצוגה מקדימה לתמונה

en: Relations
he: יחסים

en: translate
he: תרגום

en: Difficulty
he: קושי

en: Publish the selected comments
he: פרסם את התגובות הנבחרות

en: Unpublish the selected comments
he: בטל את פרסום התגובות הנבחרות

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
he: האמנם ברצונך למחוק את התגובה והבנים שלה?

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: File upload
he: העלאת קבצים

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Delete the selected comments
he: מחיקת התגובות שנבחרו

en: Search form
he: טופס חיפוש

en: at
he: ב

en: Deleted @count comments.
he: נמחקו @count תגובות.

en: Unapproved comments (@count)
he: תגובות שלא אושרו (@count)

en: Unapproved comments
he: תגובות שלא אושרו

en: E-mails
he: כתובות דוא"ל

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
he[0]: נמחקה תגובה אחת.
he[1]: נמחקו @count תגובות.

en: Translation for @language
he: תרגומים עבור @language
