Archibald (7.x-2.3) - en to is translation catalogue (102 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: content
is: innihald

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Comments
is: Ummæli

en: More
is: Meira

en: Cost
is: Kostnaður

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: ERROR
is: VILLA

en: Version
is: Útgáfa

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: No log messages available.
is: Engin kerfisskilaboð fáanleg.

en: Country
is: Land

en: Image
is: Mynd

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Field
is: Svæði

en: Changes
is: Breytingar

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Text
is: Texti

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Components
is: Íhlutir

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: Error
is: Villa

en: Options
is: Möguleikar

en: All
is: Allt

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Year
is: Ár

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Logo
is: Táknmynd

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Term
is: Hugtak

en: configure
is: stilla

en: Month
is: Mánuður

en: Details
is: Nánar

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Role
is: Hlutverk

en: Ignore
is: Hunsa

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Users
is: Notendur

en: Optional
is: Valkvætt

en: Close
is: Loka

en: City
is: Borg

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Period
is: Punktur

en: Contact information
is: Tengiliðaupplýsingar

en: from
is: frá

en: Not published
is: Ekki birt

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Finished
is: Lokið

en: Canceled
is: Hætt við

en: Context
is: Samhengi

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: No title
is: Enginn titill

en: Translate
is: Þýða

en: Original text
is: Upprunalegur texti

en: Colour
is: Litur

en: Contact Information
is: Tengiliðaupplýsingar

en: Search form
is: Leitarform

en: Terms of use
is: Notkunarskilmálar
