Archibald (7.x-2.8) - en to ur translation catalogue (40 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Pages
ur: صفحات

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Search
ur: تلاش

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Text
ur: متن

en: Error
ur: خرابی

en: Access denied
ur: رسائی مسترد

en: Logo
ur: لوگو

en: Filter
ur: فلٹر

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔

en: Finished
ur: ختم شد

en: Original text
ur: اصل متن
