Archibald (7.x-2.11) - en to ro translation catalogue (119 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: content
ro: conţinut

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: unknown
ro: necunoscut

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Country
ro: Ţară

en: Image
ro: Imagine

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Modificări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opţiuni

en: All
ro: Toate

en: Done
ro: Gata

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Year
ro: Anul

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Logo
ro: Siglă

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Is default
ro: E implicit

en: Revisions
ro: Revizii

en: Term
ro: Termen

en: Success
ro: Succes

en: active
ro: activ

en: configure
ro: configurează

en: Month
ro: Lună

en: Details
ro: Detalii

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Filter by
ro: Filtrare dupa

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Role
ro: Rol

en: Ignore
ro: Ignoră

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Class
ro: Clasă

en: Users
ro: Utilizatori

en: Optional
ro: Opţional

en: Close
ro: Închideți

en: Duration
ro: Durată

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Pending
ro: În așteptare

en: The configuration has been saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Deleted
ro: Şters

en: Entity
ro: Entitate

en: Seconds
ro: Secunde

en: Production
ro: Producţie

en: Contact information
ro: Informații contact

en: Missing
ro: Lipsește

en: Not published
ro: Nepublicat

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Finished
ro: Finalizat

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Canceled
ro: Anulate

en: Interface language
ro: Limbajul interfeței

en: Identifier
ro: Identificator

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Your message
ro: Mesajul dumneavoastră

en: Translate
ro: Traducere

en: Original text
ro: Text original

en: Preview image
ro: Previzualizare imagine

en: Relations
ro: Relaţii

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Relation
ro: Relație

en: Draft
ro: Proiect

en: Not set
ro: Nu este setat

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: Resource
ro: Resursă

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Progress
ro: Progres

en: Catalogue
ro: Catalog
