Archibald (7.x-3.0-rc6) - en to nl translation catalogue (75 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: unknown
nl: onbekend

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Refresh
nl: Verversen

en: add
nl: toevoegen

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Upload
nl: Uploaden

en: User
nl: Gebruiker

en: action
nl: actie

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Page
nl: Pagina

en: From
nl: Van

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Is default
nl: Is standaard

en: active
nl: actief

en: help
nl: hulp

en: Month
nl: Maand

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: added
nl: toegevoegd

en: Day
nl: Dag

en: Role
nl: Rol

en: Users
nl: Gebruikers

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Validate
nl: Valideren

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: author
nl: auteur

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Content settings
nl: Inhoudsinstellingen

en: Test connection
nl: Verbinding testen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: inactive
nl: inactief

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Organization
nl: Organisatie

en: About
nl: Over

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Uses
nl: Gebruikt

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Meta data
nl: Metadata

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments

en: view all
nl: alles weergeven

en: API version
nl: API-versie

en: API URL
nl: API-URL

en: Asc
nl: Oplopend

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: Get the actual content from a content revision.
nl: Verkrijg de inhoud van een inhoudsrevisie.

en: File exists.
nl: Bestand bestaat.

en: Directory @path was created
nl: Map @path is aangemaakt
