Archibald (7.x-3.0-rc7) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: more
ro: mai multe

en: unknown
ro: necunoscut

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: add
ro: adaugă

en: Statistics
ro: Statistici

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: action
ro: acţiune

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Page
ro: Pagina

en: From
ro: De la

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Is default
ro: E implicit

en: active
ro: activ

en: help
ro: ajutor

en: Month
ro: Lună

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Day
ro: Zi

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: author
ro: autor

en: Missing
ro: Lipsește

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Get the actual content from a content revision.
ro: Obțineți conținutul actual dintr-o revizie a conținutului.
