Archibald (7.x-3.11) - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: more
sv: mer

en: unknown
sv: okänd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Label
sv: Etikett

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Statistics
sv: Statistik

en: Upload
sv: Ladda upp

en: User
sv: Användare

en: action
sv: åtgärd

en: All
sv: Alla

en: Year
sv: År

en: Page
sv: Sida

en: From
sv: Från

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: item
sv: objekt

en: active
sv: aktiv

en: help
sv: hjälp

en: Month
sv: Månad

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: General
sv: Allmän

en: Day
sv: Dag

en: Role
sv: Roll

en: Users
sv: Användare

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Validate
sv: Bekräfta

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: author
sv: författare

en: Missing
sv: Saknas

en: Content settings
sv: Inställningar för innehåll

en: Removed
sv: Borttagen

en: Apply
sv: Applicera

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: inactive
sv: inaktiv

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Organization
sv: Organisation

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: clone
sv: klona

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Contributors
sv: Bidragare

en: Uses
sv: Använder

en: File upload
sv: Uppladdning av fil

en: - Choose an operation -
sv: - Välj en funktion -

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Initial draft created, pending publication.
sv: Första utkast skapat, inväntar publicering

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: Processed @current out of @total
sv: Bearbetat @current av totalt @total

en: API URL
sv: URL för API

en: Edit @label
sv: Redigera @label

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Get the actual content from a content revision.
sv: Erhåll det nuvarande innehållet från en versions innehåll.

en: Revision operations
sv: Hantera versioner

en: You selected the following <strong>!count</strong>:
sv: Du valde <strong>!count</strong>:

en: Performed %operation on @items.
sv: Genomförde %operation på @items.

en: @count items
sv: @count poster

en: File exists.
sv: Fil existerar.

en: Directory @path was created
sv: Katalog @path skapades
