Archibald (7.x-3.12) - en to ar translation catalogue (66 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: more
ar: المزيد

en: unknown
ar: مجهول

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: URL
ar: العنوان URL

en: Refresh
ar: تحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: المستخدم

en: action
ar: إجراء

en: All
ar: الكل

en: Year
ar: السنة

en: Page
ar: الصفحة

en: From
ar: من

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: active
ar: نشط

en: Month
ar: بالشهر

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: General
ar: عام

en: Day
ar: باليوم

en: Role
ar: الدور

en: Users
ar: المستخدمين

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: author
ar: مؤلف

en: Missing
ar: مفقود

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: clone
ar: استنساخ

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Contributors
ar: المساهمون

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: - All -
ar: - الكل -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
