Archibald (7.x-3.13) - en to da translation catalogue (76 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: more
da: mere

en: unknown
da: ukendt

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Refresh
da: Opdatér

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: action
da: handling

en: All
da: Alle

en: Year
da: År

en: Page
da: Side

en: From
da: Fra

en: Published
da: Udgivet

en: item
da: vare

en: active
da: aktiv

en: help
da: hjælp

en: Month
da: Måned

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: General
da: Generelt

en: Day
da: Dag

en: Role
da: Rolle

en: Users
da: Brugere

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: author
da: forfatter

en: Missing
da: Mangler

en: Content settings
da: Indstillinger for indhold

en: Removed
da: Fjernet

en: Test connection
da: Kontrollér forbindelse

en: Apply
da: Udfør

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: inactive
da: inaktiv

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Organization
da: Organisation

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: clone
da: klon

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Contributors
da: Bidragydere

en: Uses
da: Bruger

en: File upload
da: Fil upload

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: view all
da: vis alle

en: Edit @label
da: Redigér @label

en: Delete @label
da: Slet @label

en: Asc
da: Stigende

en: Admin page
da: Administrationsside

en: Get the actual content from a content revision.
da: Hent indholdet fra en indholdsversion.

en: File exists.
da: Filen eksisterer.

en: Directory @path was created
da: Folderen @path blev oprettet
