Archibald (7.x-3.3) - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: add
fa: افزودن

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: Upload
fa: بارگذاری

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Page
fa: صفحه

en: From
fa: از

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: active
fa: فعال

en: help
fa: راهنما

en: Month
fa: ماه

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Day
fa: روز

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: author
fa: نویسنده

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: ,
fa: ،

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Organization
fa: سازمان

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Contributors
fa: مشارکت کنندگان

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: view all
fa: نمایش همه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Get the actual content from a content revision.
fa: دریافت محتوای واقعی از یک بازنویسی محتوا.
