Archibald (7.x-3.7) - en to tr translation catalogue (71 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: more
tr: daha fazla

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Refresh
tr: Yenile

en: add
tr: ekle

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Upload
tr: Yükle

en: User
tr: Kullanıcı

en: action
tr: eylem

en: All
tr: Tümü

en: Year
tr: Yıl

en: Page
tr: Sayfa

en: From
tr: Kimden

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Is default
tr: Öntanımlı mı

en: active
tr: etkin

en: help
tr: yardım

en: Month
tr: Ay

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: General
tr: Genel

en: Day
tr: Gün

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: author
tr: yazar

en: Missing
tr: Kayıp

en: Content settings
tr: İçerik ayarları

en: Apply
tr: Uygula

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Uses
tr: Kullanım

en: Relation
tr: İlişki

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Get the actual content from a content revision.
tr: İçerik sürümünden gerçek içeriği al.
