Archibald (7.x-3.9) - en to ru translation catalogue (90 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: more
ru: ещё

en: unknown
ru: неизвестный

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Label
ru: Метка

en: Refresh
ru: Обновить

en: Statistics
ru: Статистика

en: Upload
ru: Закачать

en: User
ru: Пользователь

en: action
ru: действие

en: Imported
ru: Импортировано

en: All
ru: Все

en: Year
ru: Год

en: Page
ru: Страница

en: From
ru: От

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Is default
ru: По умолчанию

en: item
ru: пункт

en: active
ru: активно

en: help
ru: справка

en: Month
ru: Месяц

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: General
ru: Общий

en: Day
ru: День

en: Role
ru: Роль

en: Users
ru: Пользователи

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Created date
ru: Дата создания

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Validate
ru: Проверить

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: author
ru: автор

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Content settings
ru: Настройки содержимого

en: Removed
ru: Удалено

en: Apply
ru: Применить

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Unknown error
ru: Неизвестная ошибка

en: inactive
ru: неактивно

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Organization
ru: Организация

en: Offset
ru: Пропустить

en: About
ru: Информация

en: clone
ru: клонировать

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Not required
ru: Не требуется

en: Uses
ru: Использование

en: File upload
ru: Закачать файл

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Partner
ru: Биржа

en: Education
ru: Обучение

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: No file was uploaded.
ru: Нет загруженных файлов

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ru: Произошла ошибка во время обработки %error_operation с аргументами: @arguments

en: Processed @current out of @total
ru: Обработано @current из @total

en: view all
ru: посмотреть всё

en: Rights
ru: Права на материал

en: Edit @label
ru: Редактирование @label

en: Delete @label
ru: Удалить @label

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Admin page
ru: Страница администрирования

en: Master
ru: Основной

en: Get the actual content from a content revision.
ru: Получить актуальное содержимое из редакций.

en: You selected the following <strong>!count</strong>:
ru: Вы выбрали <strong>!count</strong>:

en: Performed %operation on @items.
ru: Операция %operation применена к @items.

en: File exists.
ru: Файл существует.
