Architecture (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (109 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: select
da: vælg

en: Pages
da: Sider

en: enabled
da: aktiveret

en: Register
da: Opret konto

en: Value
da: Værdi

en: Item
da: Element

en: Private
da: Privat

en: disabled
da: deaktiveret

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Overview
da: Overblik

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: default
da: standard

en: Weight
da: Vægt

en: Single
da: Enkelt

en: Multiple
da: Flere

en: Required
da: Obligatorisk

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Path
da: Sti

en: Notes
da: Noter

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: path
da: sti

en: Unknown
da: Ukendt

en: Database type
da: Databasetype

en: Promoted
da: Forfremmet

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Area
da: Område

en: Page
da: Side

en: Node types
da: Indholdstyper

en: Module
da: Modul

en: Recipients
da: Modtagere

en: Selected
da: Valgt

en: Category:
da: Kategori:

en: Visibility
da: Synlighed

en: Roles
da: Roller

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Published
da: Udgivet

en: Explanation
da: Forklaring

en: Role name
da: Navn

en: Fields
da: Felter

en: Count
da: Antal

en: Effects
da: Effekter

en: Method
da: Metode

en: Table
da: Tabel

en: Other
da: Anden

en: Users
da: Brugere

en: Minimum cache lifetime
da: Mindste cache-levetid

en: Rows
da: Rækker

en: Anonymous
da: Anonym

en: Provides
da: Tilbyder

en: Empty text
da: Tom tekst

en: Arguments
da: Parametre

en: Filters
da: Filtre

en: Profile
da: Profil

en: Operation
da: Handling

en: Hidden
da: Skjult

en: Key
da: Nøgle

en: Source
da: Kilde

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Server name
da: Servernavn

en: Last run !time ago
da: Sidst kørt for !time siden

en: Style
da: Typografi

en: public
da: offentlig

en: Engine
da: Maskine

en: Permissions
da: Tilladelser

en: missing
da: mangler

en: Relationships
da: Forbindelser

en: Sticky
da: Klæbrig

en: Blocks
da: Blokke

en: Show all menus
da: Vis alle menuer

en: Precision
da: Præcision

en: Session name
da: Sessionsnavn

en: For example:
da: For eksempel:

en: Columns
da: Kolonner

en: Machine name
da: Internt navn

en: Configuration file
da: Konfigurationsfil

en: Install profile
da: Installationsprofil

en: %percentage of the site has been indexed.
da: %percentage af sitet indekseret.

en: Default theme
da: Standardtema

en: Teaser length
da: Teaser-længde

en: not set
da: ikke sat

en: Web server
da: Webserver

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Error reporting
da: Fejlrapportering

en: string
da: tekststreng

en: Indexes
da: Indekser

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: Php
da: PHP

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
da[0]: 1 element mangler at blive indekseret.
da[1]: @count elementer mangler at blive indekseret.

en: Style name
da: Formatnavn

en: Sorts
da: Sortering
