Architecture (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (108 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: select
ro: selectare

en: Pages
ro: Pagini

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Value
ro: Valoare

en: Item
ro: Produs

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Access control
ro: Control acces

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: default
ro: implicit

en: Weight
ro: Greutate

en: Single
ro: Singură

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Notes
ro: Note

en: mail
ro: mesaj

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Theme
ro: Temă

en: path
ro: cale

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Database type
ro: Tip bază de date

en: Promoted
ro: Promovat

en: Check
ro: Verifică

en: Options
ro: Opţiuni

en: All
ro: Toate

en: Area
ro: Zonă

en: Page
ro: Pagina

en: Node types
ro: Tipuri de noduri

en: Module
ro: Modul

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Selected
ro: Selectat

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Published
ro: Publicat

en: Explanation
ro: Explicaţie

en: Role name
ro: Numele rolului

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Count
ro: Contor

en: Method
ro: Metodă

en: Table
ro: Tabel

en: Other
ro: Altele

en: Destination
ro: Destinație

en: Users
ro: Utilizatori

en: Minimum cache lifetime
ro: Viaţa minimă cache

en: Rows
ro: Rânduri

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Provides
ro: Furnizează

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Arguments
ro: Argumente

en: Filters
ro: Filtre

en: Profile
ro: Profil

en: Operation
ro: Operație

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Key
ro: Cheie

en: Source
ro: Sursă

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Last run !time ago
ro: Ultima rulare în urmă cu !time

en: Style
ro: Stil

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: missing
ro: lipsește

en: Relationships
ro: Relaţii

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Show all menus
ro: Afişare toate meniurile

en: Precision
ro: Precizie

en: Pager
ro: Paginator

en: Columns
ro: Coloane

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Configuration file
ro: Fişier configuraţie

en: Install profile
ro: Profil de instalare

en: %percentage of the site has been indexed.
ro: %percentage din acest sit a fost indexat.

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: Teaser length
ro: Lungimea teaser-ului

en: not set
ro: nu este setat

en: Web server
ro: Server web

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Error reporting
ro: Raportarea erorilor

en: string
ro: şir

en: Indexes
ro: Indexuri

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
ro[0]: Mai este 1 articol de indexat.
ro[1]: Mai sunt @count articole de indexat.
ro[2]: Mai sunt @count de articole de indexat.

en: Style name
ro: Nume stil

en: Sorts
ro: Sortări
