Architecture (7.x-1.2) - en to he translation catalogue (111 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: select
he: בחירה

en: Pages
he: עמודים

en: enabled
he: פעיל

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Private
he: פרטי

en: Type
he: סוג

en: disabled
he: מושבת

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Access control
he: בקרת גישה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Overview
he: סקירה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: default
he: ברירת מחדל

en: Weight
he: משקל

en: Single
he: יחיד

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Region
he: איזור

en: Notes
he: הערות

en: mail
he: דואר

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: path
he: נתיב

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Database type
he: סוג מסד הנתונים

en: Promoted
he: מקודם

en: Check
he: בדיקה

en: Options
he: אפשרויות

en: All
he: הכל

en: Area
he: איזור

en: Page
he: דף

en: Node types
he: סוכי תוכן

en: Drupal
he: דרופל

en: Module
he: מודול

en: Recipients
he: נמענים

en: Selected
he: עיצוב נבחר

en: Delta
he: דלתא

en: Visibility
he: מתי השדה מוצג

en: Roles
he: תפקידים

en: Role ID
he: מזהה תפקיד

en: Published
he: מפורסם

en: Explanation
he: הסבר

en: Role name
he: שם תפקיד

en: Fields
he: שדות

en: Count
he: כמות

en: Normal
he: נורמלי

en: Method
he: שיטה

en: Table
he: טבלה

en: Other
he: אחר

en: Destination
he: יעד

en: Users
he: חברי האתר

en: Minimum cache lifetime
he: זמן חיים מינימלי למטמון

en: Rows
he: שורות

en: Cache
he: מטמון

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Filters
he: מסננים

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Operation
he: פעולה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Key
he: מפתח

en: Source
he: מקור

en: unlimited
he: לא מוגבל

en: Last run !time ago
he: ריצה אחרונה לפני !time

en: Style
he: סגנון

en: Permissions
he: הרשאות

en: missing
he: חסר

en: Relationships
he: יחסים

en: Sticky
he: דביק

en: Blocks
he: בלוקים

en: Show all menus
he: הצגת כל התפריטים

en: Precision
he: דיוק

en: Session name
he: שם ההפעלה

en: Pager
he: דפדוף

en: Columns
he: עמודות

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Configuration file
he: קובץ הגדרות

en: Install profile
he: פרופיל התקנה

en: %percentage of the site has been indexed.
he: בוצע מפתוח של %percentage מהאתר.

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: not set
he: לא נקבע

en: Web server
he: שרת אינטרנט

en: Memory limit
he: מגבלת זיכרון

en: Error reporting
he: דיווח שגיאות

en: string
he: מחרוזת

en: Cardinality
he: כמות

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
he[0]: נשאר פריט אחד למיפתוח.
he[1]: נשארו @count פריטים למיפתוח.

en: Style name
he: שם הסגנון
