Architecture (7.x-1.2) - en to ne translation catalogue (54 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: select
ne: छान्नुहोस्

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: Status
ne: अवस्था

en: Register
ne: दर्ता

en: Item
ne: वस्तु

en: Private
ne: निजि

en: Type
ne: प्रकार

en: disabled
ne: अक्षम बनाइएको

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Version
ne: संस्करण

en: Overview
ne: समिक्षा

en: Date
ne: मिति

en: Size
ne: आकार

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Weight
ne: वजन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Category
ne: वर्ग

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Path
ne: मार्ग

en: Region
ne: क्षेत्र

en: mail
ne: पत्र

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Database type
ne: डाटाबेसको प्रकार

en: All
ne: सबै

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Drupal
ne: ड्रूपल

en: Recipients
ne: प्राप्तकर्ता

en: Selected
ne: छानिएको छ

en: Visibility
ne: दर्शनीयता

en: Roles
ne: भूमिका

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Explanation
ne: व्याख्या

en: Count
ne: गन्नुहोस

en: Normal
ne: साधारण

en: Table
ne: तालिका

en: Users
ne: प्रयोगकर्ताहरू

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Provides
ne: दिन्छ

en: Profile
ne: व्यक्तिविवरण

en: Hidden
ne: लुकेको

en: Source
ne: स्रोत

en: Permissions
ne: अनुमति

en: Blocks
ne: ब्लक

en: Precision
ne: सुक्ष्मता

en: Web server
ne: वेब सर्भर
