Architecture (7.x-2.0) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Path
ur: پاتھ

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Bundle
ur: بنڈل
