Architecture (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Title
da: Titel

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Access
da: Adgang

en: Path
da: Sti

en: Theme
da: Tema

en: path
da: sti

en: Block
da: Blok

en: Module
da: Modul

en: Roles
da: Roller

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Field ID
da: Felt ID

en: Role name
da: Navn

en: Field type
da: Felttype

en: Fields
da: Felter

en: Effects
da: Effekter

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: Table
da: Tabel

en: Handler
da: Håndtering

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Query
da: Forespørgsel

en: body
da: indhold

en: Storage
da: Lagring

en: Variables
da: Variable

en: Blocks
da: Blokke

en: Menus
da: Menuer

en: Machine name
da: Internt navn

en: Nodequeue
da: Nodekø

en: Queue ID
da: K

en: Link title
da: Linktitel

en: Subqueue title
da: Underkø titel

en: In code
da: Som kode

en: view actual size
da: vis faktisk størrelse

en: Sample modified image
da: Eksempel på modificeret billede

en: Taxonomy Vocabulary
da: Taksonomi ordforråd

en: Field instance
da: Felt-instans

en: Machine name of the node type.
da: Indholdstypens maskinlæsbare navn.

en: Description of the node type.
da: Beskrivelse af indholdstypen.
