Arctica (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: footer
hi: पादलेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: header
hi: शीर्षलेख

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Print
hi: छापा

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
